Organisatie

De Benchmark Gemeentelijk Groen is een project dat wordt uitgevoerd door Alterra, Wageningen UR. Het project wordt begeleid de klantenraad. Deze bestaat uit vertegenwoordigers van deelnemende gemeenten.


Projectgroep Alterra

Het project Benchmark Gemeentelijk Groen wordt uitgevoerd door een projectteam van Alterra. Alterra maakt deel uit van Wageningen University & Research centre en is het kennisinstituut voor de groene leefomgeving. Het projectteam bundelt een grote hoeveelheid expertise op het gebied van bedrijfsvoering en inrichting, gebruik en beheer van stedelijk groen.

Ir. Joop Spijker, projectleider
E-mail: Joop.Spijker@wur.nl
Telefoon: 0317 - 484 990

Ir. Anjo de Jong, contactpersoon gemeenten
E-mail: Anjo.deJong@wur.nl
Telefoon: 0317 - 485 024

Ing. Rob Smidt, contactpersoon gemeenten
E-mail: Rob.Smidt@wur.nl
Telefoon: 0317 - 481 626

Ir. Jaap van Raffe, contactpersoon gemeenten
E-mail: Jaap.vanRaffe@wur.nl
Telefoon: 0317 - 484 996



Klantenraad

De Benchmark Gemeentelijk Groen wordt begeleid door de klantenraad. Deze bestaat uit vertegenwoordigers van deelnemende gemeenten De klantenraad heeft als doel om het project (mede) aan te sturen. Belangrijke taken van de klantenraad zijn het meedenken over de strategische ontwikkeling van het project, het jaarlijks beoordelen van het projectplan en van concepten van de rapportages, en het geven van adviezen (al dan niet gevraagd) aan het projectteam.

Dennis de Heer, gemeente Hoorn
E-mail: d.de.heer@hoorn.nl
Telefoon: 0229 - 252966

Dick Krabshuis, gemeente Enschede
E-mail: d.krabshuis@enschede.nl
Telefoon: 053 - 481 5982

Trudy Fleuren, gemeente 's-Hertogenbosch
E-mail: t.fleuren@s-hertogenbosch.nl
Telefoon: 073 - 615 9743

De klantenraad (2014) - Op de foto (vlnr): Tony Pipping (Rotterdam), Dennis de Heer (Hoorn), Teun van Grinsven (Groesbeek), Erik ter Heide (Boxtel), Dick Krabshuis (Enschede), Gerard Bruining (Heiloo), Richard Veldman (Wageningen) en Coen Vos (Breda).

Gerrit Wanner, gemeente Wageningen
E-mail: gerrit.wanner@wageningen.nl
Telefoon: 0317 - 492 948

Tony Pipping, gemeente Rotterdam
E-mail: tj.pipping@rotterdam.nl
Telefoon: 06-22978007

Wim-Martijn Simonse, gemeente Sudwest-Fryslan
E-mail: w.simonse@sudwestfryslan.nl
Telefoon: 0515 - 489 301

Vivienne van Sante, gemeente Arnhem
E-mail: vivienne.van.Sante@arnhem.nl
Telefoon: 026 - 377 44 62

Erelid

Erik ter Heide, gemeente Boxtel
E-mail: erik.heide@boxtel.nl
Telefoon: 0411 - 655 823





Contact

Als u meer informatie wenst over de Benchmark Gemeentelijk Groen, kunt u contact opnemen met iemand van het projectteam of iemand van de klantenraad.



Geschiedenis

1996
Verkenning mogelijkheden voor het opzetten van een benchmark voor gemeenten door IBN-DLO/Alterra (Jaap van Raffe en Harrie Hekhuis) en het minsterie van LNV (IKC N - Ron Ravesteijn)

1998
Opzet van de Databank Gemeentelijk Groenbeheer door het LEI (Harry Verbeek en Raymond Schrijver) en IBN-DLO/Altera (Jaap van Raffe)

1998/1999
Pilot van de Databank. 40 gemeenten participeren.

1999
De eerste rapportage (boekjaar 1998).


Antoon Kuhlmann

1999
Oprichting Klantenraad o.l.v. Antoon Kuhlmann

2002
Joop Spijker wordt de nieuwe projectleider van de Databank Gemeentelijk Groenbeheer.

2009
Tienjarig bestaan van de Databank Gemeentelijk Groenbeheer.

2016
De databank krijgt een nieuwe naam: Benchmark Gemeentelijk Groen.

2016
Erik ter Heide wordt ere-lid van de klantenraad.


 

  Benchmark Gemeentelijk Groen - 0317-484990